XVIII. Eric (Część I)

Nie mogę uwierzyć w to, że młody ma raka. Spoczywa na mnie wielka bezsilność. Obwiniam się, choć wiem, że nie mam o co. Niemożność  przyniesienia pomocy jest najgorsza. Ja jestem tutaj, a on tam – sam i przerażony. Źle mi z tym. Niewyobrażalnie. Leżę na boku na łóżku, z szeroko otwartymi oczami, żeby nie płakać z bezsilności. Otacza mnie jakaś dziwna, nienaturalna, niewytłumaczalna dla mnie samego pustka. Paranoja. Obłęd kompletny. Staram się nie płakać, chociaż coś rozrywa mnie od wewnątrz. Wmawiam sobie na siłę, że przecież wszystko musi się jakoś ułożyć. Trzymam się kurczowo tej myśli, jak ostatniej deski ratunku. Zaczyna padać. Ciężkie, wielkie krople deszczu uderzają o szybę. Ciemność przeszywa blask błyskawicy. Wzdrygam się, zaciskam powieki. Zamkną mnie w psychiatryku, jak tego nie zwalczę. Po jakimś czasie pewnie minie, ale w tym momencie kompletnie nie potrafię się uspokoić. Czytałem o wszystkich, możliwych metodach leczenia, choć podobno to nie jest nawet nic groźnego… Ale może zrobić się groźnie. Obracam się na brzuch, wciskam twarz w poduszkę, żeby nie krzyczeć. Wszystko mnie boli od wewnątrz w jakiś dziwny, niefizyczny, nierealny sposób. To trochę tak, jakby bolało mnie samo istnienie. Podnoszę się do siadu, bo nie mogę oddychać. Wstaję, krążę bez sensu. Nie potrafię zasnąć, a nie umiem sobie znaleźć miejsca. Jakby wszystko nagle straciło sens. Kiedy śmierć dotyka nas bezpośrednio, jakoś inaczej zaczynamy to wszystko postrzegać. Widmo umieralności wydaje się bliższe i bardziej ludzkie. Zdaje się, że nas też może dotknąć w każdej chwili. Ale dlaczego teraz? Tak nagle… Kiedy wszystko miało wyjść na prostą. 

Jedna myśl nt. „XVIII. Eric (Część I)

  1. ~Kunoichi

    No czyli Ericowi zależy na młodym ;)

    „To trochę tak, jakby bolało mnie samo istnienie.” – no hej, to ja.

    W sumie to taka dobra, ludzka, wrażliwa strona Erica. Aż się chce napisać: wszystko się ułoży, kiedyś, jakoś. Chociaż diagnoza dalej szokuje.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>